Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Jaskinia Zoodochos Pigi

We wschodnim zboczu Profitis Ilias znajduje się niewielka jaskinia oraz kościółek Zoodchos Pigi. Prowadzą do niej strome schody z miejscowości Kamari, biegnące wzdłuż skalnej ściany służącej jako miejsce wspinaczkowe. We wnętrzu jaskini znajdują się ładne nacieki oraz źródło wody pitnej (jedyne źródło słodkiej wody na wyspie). Na dziedzińcu kościoła można odpocząć przed dalszą drogą (szlak prowadzi dalej, przez Starożytne Grobowce, aż do Antycznej Thiry na szczycie Mesa Vouno). Rośnie w tym miejscu także duże drzewo figowe, dające przyjemny cień w upalne dni. W sąsiedztwie, kilka metrów wyżej znajduje się druga jaskinia (nazywana roboczo Zoodochos Pigi II), jednak nie jest ona udostępniona turystycznie.

Z całego szlaku, jak również sprzed samego kościoła rozpościera się piękny widok na leżącą u stóp wzgórza miejscowość Kamari.

Jaskinia Zoodochos Pigi
- galeria zdjęć
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.