Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Muzeum Morskie w Oi

Grecka nazwa: Ναυτικό Μουσείο / Naftikó Mouseío
Współrzędne: 36°27’41.8″N 25°22’24.2″E
Nasza ocena: Wybór redakcji

W Oi, zwykle zatłoczonej i pełnej turystów, znajduje się pewne interesujące miejsce, które oprócz wystawy pełnej ciekawych eksponatów oferuje również trochę spokoju i odpoczynku od upału i panującego zwykle w mieście zgiełku.

Mowa o Muzeum Morskim w Oi. Muzeum zostało założone w 1956 roku przez kapitana Antonisa Dakoroniasa, który kilka lat wcześniej rozpoczął kolekcjonowanie pamiątek związanych z morską historią Oi i Santorini.

Od 1990 roku muzeum mieści się w XIX-wiecznym odnowionym dworku tzw. Kapetanospita, podarowanym przez mieszkankę Oi, Dinę Manolessou-Birbili.

Muzeum jest świadectwem dawnej świetności Oi, kiedy jej gospodarka opierała się w dużej mierze na handlu morskim. W Oi mieszkało wielu marynarzy oraz właścicieli statków handlowych.

Do najciekawszych eksponatów muzeum należą między innymi modele statków, historyczny sprzęt żeglarski, narzędzia i przyrządy przydatne podczas żeglugi (takie jak kompasy, mierniki, lampy pokładowe), kotwice, skrzynie, liny, galiony (wykonane zwykle z drewna postacie umieszczane na dziobach statków), mundury marynarzy oraz szkice i rysunki statków.

Na piętrze znajduje się także biblioteka ksiąg o tematyce żeglarskiej, dzienników pokładowych i map oraz kolekcja zdjęć przedstawiających marynarzy – mieszkańców Oi.

Godziny otwarcia:

codziennie w godzinach 10:00 – 18:00

Ceny biletów:

5 Euro – bilet normalny
2,5 Euro – bilet ulgowy

Zniżki dla grup.

Adres:

Maritime Museum of Thera in Oia
25ης Μαρτίου 405,
Thira 847 00, Greece

Kontakt:

Tel .: (+30) 2286071156.

(Aktualizacja czerwiec 2022)


Lokalizacja Muzeum Morskiego w Oi na mapie:

 

Muzeum Morskie w Oi
- galeria zdjęć
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.