Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Plaża Amoudi

Plaża Amoudi
Grecka nazwa: Παραλία Αμούδι / Paralía Amoúdi
Współrzędne: 36°27’28.53″N, 25°22’19.74″E
Nasza ocena: Warto zobaczyć

Plaża Ammoudi znajduje się na południe od portu Ammoudi. Nie jest to typowa plaża z piaskiem i parasolami – bardziej fragment dzikiego, skalistego, wulkanicznego wybrzeża. Idealny dla miłośników nurkowania. Woda jest nieco cieplejsza niż w innych częściach wyspy, charakteryzuje ją także wyższe stężenie siarki.

Warto zabrać ze sobą wygodne buty do pływania, ponieważ zarówno plaża, jak i dno są kamieniste.

Do plaży Ammoudi dotrzemy z portu Ammoudi, kierując się ścieżką na południe. Mijamy ostatnie zabudowania i wchodzimy pomiędzy skały. W sezonie już od samego końca miejscowości widać kąpiących się turystów.  Ścieżka jest niezabezpieczona – w niektórych miejscach betonowy fundament zawalił się, a pozostałości dróżki podmywają morskie fale. Ścieżka, obecnie mocno zniszczona, została wybudowana w latach 80 staraniami Greckiej Organizacji Turystycznej. 

Podążając ścieżką dalej dotrzemy do wybetonowanej platformy znajdującej się naprzeciwko wysepki / skały św. Mikołaja (Nisís Agíos Nikólaos o Peramataris). We wschodnie zbocze wysepki wbudowany jest niewielki kościółek o tej samej nazwie (Agios Nikolaos Peramataris). Został tak nazwany ze względu na wąskie „przejście” morskie (Diapori), które oddziela je od wybrzeża, na którym znajduje się miejscowość Oia.

Na wysepce znajduje się także betonowa platforma służąca plażowiczom do wykonywania skoków do wody.

Plaża Amoudi – informacje praktyczne:

Podłoże: skaliste, betonowe
Infrastruktura: brak
Parasole, leżaki: brak
Toalety: brak
Bary i restauracje: brak (najbliższe w porcie Ammoudi)
Parking: przy drodze prowadzącej z Oi do portu Ammoudi

Lokalizacja plaży Amoudi na mapie:


Plaża Amoudi na Street View:

Plaża Amoudi
- galeria zdjęć
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.