Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Plaża Katharos

Plaża Katharos widziana z góry
Grecka nazwa: Παραλία Καθαρός / Paralía Katharos
Współrzędne: 36°27’58.87″N, 25°22’5.75″E
Nasza ocena: Wybór redakcji

Plaża Katharos to jedna z najpiękniejszych plaż położonych w okolicach Oi i całego północno-zachodniego krańca wyspy Santorini.

Przy plaży znajduje się parking, gdzie można zostawić samochód. Droga na plażę wiedzie wąską ścieżką wśród skał i wydm porośniętych roślinnością. Przy drodze znajduje się bar restauracyjny  Katharos Lounge Vegan Meze Bar serwujący drinki oraz wegańskie potrawy.

Historia samego miejsca jest dość ciekawa. Niegdyś znajdował się tu szpital dla chorych na trąd. Później, na plaży znajdowała się przystań, a przybywający ludzie przechodzili tu kwarantannę, aby nie rozprzestrzeniać chorób wśród ludności Oi.

Sama plaża jest niezagospodarowana – nie ma toalet, pryszniców czy wypożyczalni leżaków. Zrekompensować ten fakt mogą tylko piękne, zapierające dech w piersiach widoki. Plaża jest na tyle długa, że nawet w sezonie każdy powinien znaleźć miejsce dla siebie.

Miejsce idealne dla wielbicieli nurkowania oraz miłośników dzikich plaż, choć często bywa tu dość wietrznie.

Plaża Katharos – informacje praktyczne:

Powierzchnia: drobne kamyczki i czarny, gruboziarnisty wulkaniczny piasek
Infrastruktura: nie
Parasole i leżaki: nie
Toalety: nie
Bary i restauracje: restauracja powyżej plaży
Parking: tak

 


Lokalizacja Plaży Katharos na mapie:


Plaża Katharos na Street View:

Plaża Katharos
- galeria zdjęć
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.