Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Plaża Vlychada

Plaża Vlychada

Piękna, piaszczysta, pokaźnych rozmiarów plaża Vlychada na Santorini z roku na rok przyciąga do siebie coraz większą liczbę turystów. Niewątpliwie wpływ na ich zainteresowanie ma iście księżycowy krajobraz. Okoliczne skały słyną ze swoich nieoczywistych kształtów i struktur, które na zdjęciach prezentują się imponująco.

Środowisko naturalne

Kolorystyka plaży robi duże wrażenie na przyjezdnych. Piasek Vlychady to wulkaniczny, drobny, czarny żwirek, który efektownie kontrastuje z jasnymi skałami w piaskowym odcieniu. Całość wieńczy mieniąca się w blasku słońca, turkusowa woda. Natura w tej części wyspy postanowiła mocno zaszaleć, tworząc niezwykłe formacje skalne z imponującymi, rzeźbionymi wiatrem szlaczkami. Każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Okoliczne skały przywodzą na myśl budowle zaprojektowane przez słynnego katalońskiego architekta Antonio Gaudiego. Pobliskie zbocza podatne są na działanie wiatru, co niestety sprzyja ich osypywaniu się. Na tafli wody nieraz unoszą się białe osady, powodując jej miejscowe mętnienie. Ze względu na to, że w morzu obecne są też liczne kamienie zalecamy używanie w tej okolicy butów do pływania. Uwaga na dzieci! Choć w większości jest tu płytko i przystępnie, to w niektórych miejscach szybko robi się głęboko. Warto mieć to na uwadze.

Okolica

Vlychada – małe miasteczko położone na południu Santorini prócz plaży może pochwalić się też wieloma innymi atrakcjami. Znaleźć tutaj można stary młyn, biały kościółek, starożytny cmentarz i stanowisko archeologiczne. To jednak nie koniec atrakcji. Absolutnym ewenementem jest… muzeum pomidora!

Dojazd

Odległość dzieląca plażę od stolicy wyspy to nieco ponad 10 km. Jakość dróg na Santorini jest zróżnicowana. Nie ma tu problemu z zaparkowaniem samochodu, quada czy skutera. Wiele miejsc parkingowych znajduje się w pobliżu plaży, co zapewnia dodatkowy komfort.

Udogodnienia

Plaża Vlychada jest dość długa. Dostęp do udogodnień na poszczególnych jej fragmentach się różni. Na początku znaleźć można tawerny i bary z przekąskami, a także wypożyczyć leżaki wraz z parasolami. Kolejną część przeważnie zajmują turyści wypoczywający na kocach i ręcznikach. Koniec plaży to z kolei raj dla mniej przyodzianych, bowiem tę okolicę mają w zwyczaju odwiedzać nudyści.

Plaża Vlychada
- galeria zdjęć
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.