Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Zabytki

Wykopaliska Akrotiri

Prehistoryczne Akrotiri na Santorini było jedną z najważniejszych osad na Morzu Egejskim. Nadal stanowi wyzwanie dla historyków i archeologów. Jest także wspaniałym miejscem dla turystów i obowiązkowym punktem na mapie dla odwiedzających Santorini.

WIĘCEJ »

Starożytna Thera

Starożytna Thera na Santorini była antycznym miastem, które znajdowało się w południowo-wschodniej części wyspy na skalistej górze zwanej Mesa Vouno, o wysokości ponad 360 m n. p. m. Obecnie z tym miejscem sąsiadują dwie bardzo popularne miejscowości, położone po przeciwległych stronach góry – Kamari i Perissa.

WIĘCEJ »

Grobowce Kamari

Nad miejscowością Kamari, poniżej przełęczy Sellada (oddzielającej masywy Profitis Ilias i Mesa Vouno), na południe jaskini i kościoła Zoodochos Pigi, znajdziemy pozostałości starożytnej nekropolii – dawnego cmentarza antycznej Thery.

WIĘCEJ »

Jaskinia / Minojska Cysterna pod Kira Panagia

Przy schodach prowadzących do Kościoła Kira Panagia, ok. 80 m przed wejściem na jego teren, znajduje się ukryte w skałach wejście do jaskini o szerokości  1,35 m  i wysokość 1,7 m. Za wejściem znajduje się korytarz długości około 3 m. Główna komora ma około 30 m długości i 20 m szerokości.

WIĘCEJ »

Zamek w Oi

Na północno – zachodnim krańcu wyspy Santorini, w miejscowości Oia, na klifie stromo opadającym do wód morza Egejskiego, znajdują  się ruiny weneckiego zamku Agios Nikolaos.

WIĘCEJ »

Zamek w Pyrgos

Zamek w Pyrgos na Santorini to jeden z pięciu zamków wenckich, które znajdują się na wyspie. Ich głównym celem było dawanie schronienia mieszkańcom podczas ataków piratów oraz najazdów wrogich wojsk. Na szczycie zamku znajdowała się wysoka wieża Goulas, służąca jako punkt obserwacyjny.

WIĘCEJ »
Poznaj santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.