Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Biała Plaża

Biała Plaża na Santorini

Informacje ogólne

Biała plaża na Santorini nazywana przez miejscowych Lefki Ammos lub Lefki Paralia to mała plaża położona u zbocza białych skał. Choć jak mogłoby się wydawać otoczona klifami powinna gwarantować odrobinę cienia, to tak nie jest. Słońce kocha tę plażę, zatem to istny raj dla wielbicieli opalania.

Transport publiczny

Organizacja wypoczynku na Białej Plaży nie jest prosta, bowiem dostać się tutaj można wyłącznie za pomocą lokalnych łodzi. Cumują one w Akrotiri oraz na brzegu Czerwonej Plaży. Koszt takiej przeprawy to 10 euro. W tej cenie istnieje możliwość przemieszczania się środkiem transportu cały dzień. Łódki na Białą Plażę kursują średnio co 30 minut, choć ich częstotliwość zależy od obłożenia. Tak zwane „taxi boats” nie mają stałych godzin kursów.

Dojazd samochodem

Choć nawigacja może mieć zupełnie inną teorię, to na Białą Plażę nie da się dotrzeć żadną inną drogą niż morską. Samochodem dojechać można w okolicę stromych zboczy, u stóp których znajduje się opisywana plaża, jednakże zejście na dół wydaje się być misją samobójczą. Z pobliskich klifów rozciąga się niesamowity widok szczególnie dobrze prezentujący się na zdjęciach o zachodzie słońca. Może więc to dobry pomysł na piknik lub sesję z piękną panoramą. W Akrotiri, skąd kursują łodzie na Białą Plażę, znajdują się liczne miejsca parkingowe.

Otoczenie i podłoże

Białą Plażę otaczają strome skały o charakterystycznym białym zabarwieniu, które pięknie kontrastuje z turkusem wody. Plaża jest niewielka, a jej położenie sprawia, że w porównaniu do pozostałych plaż Santorini jest tu dość spokojnie. Piasek na Białej Plaży nie jest biały, jak można by się spodziewać. Wybrzeże jest płytkie, w wodzie jednak pojawiać mogą się skały, drobny żwir i jeżowce dlatego lepiej zaopatrzyć się w buty do pływania. To szczególnie ważne, gdyż łódki nie dopływają bezpośrednio do brzegu.

Udogodnienia

Jako, że dostęp do plaży jest ograniczony trudno jest zagwarantować tutaj wygody takie jak na plażach w pobliżu większych miast. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli. Na tym jednak kończą się udogodnienia. Wybierając się tutaj na dłużej, warto zabrać ze sobą prowiant, zimne napoje i koniecznie krem z filtrem!

Biała Plaża
- galeria zdjęć
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.