Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Wykopaliska archeologiczne

Wykopaliska Akrotiri

Prehistoryczne Akrotiri na Santorini było jedną z najważniejszych osad na Morzu Egejskim. Nadal stanowi wyzwanie dla historyków i archeologów. Jest także wspaniałym miejscem dla turystów i obowiązkowym punktem na mapie dla odwiedzających Santorini.

WIĘCEJ »

Starożytna Thera

Starożytna Thera na Santorini była antycznym miastem, które znajdowało się w południowo-wschodniej części wyspy na skalistej górze zwanej Mesa Vouno, o wysokości ponad 360 m n. p. m. Obecnie z tym miejscem sąsiadują dwie bardzo popularne miejscowości, położone po przeciwległych stronach góry – Kamari i Perissa.

WIĘCEJ »

Grobowce Kamari

Nad miejscowością Kamari, poniżej przełęczy Sellada (oddzielającej masywy Profitis Ilias i Mesa Vouno), na południe jaskini i kościoła Zoodochos Pigi, znajdziemy pozostałości starożytnej nekropolii – dawnego cmentarza antycznej Thery.

WIĘCEJ »

Jaskinia / Minojska Cysterna pod Kira Panagia

Przy schodach prowadzących do Kościoła Kira Panagia, ok. 80 m przed wejściem na jego teren, znajduje się ukryte w skałach wejście do jaskini o szerokości  1,35 m  i wysokość 1,7 m. Za wejściem znajduje się korytarz długości około 3 m. Główna komora ma około 30 m długości i 20 m szerokości.

WIĘCEJ »
Poznaj santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.