Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Plaża w Perissie

Widok z lotu ptaka na plażę Perissa
Grecka nazwa: Περίσσα παραλία / Períssa paralía
Współrzędne geograficzne: 36°21’21.41″N, 25°28’31.57″E
Nasza ocena: Wybór redakcji

Plaża w Perissie na Santorini jest długą plażą wypełnioną drobnymi, wulkanicznymi kamykami, które niekiedy przyjmują formę zbliżoną do piasku. Ze względu na swój charakterystyczny ciemny odcień żwirek ten lubi szybko się rozgrzewać. W szczególności w środku lata konieczne do przemieszczania się po plaży będą klapki lub buty do pływania, które później wykorzystać można w morzu.

Środowisko naturalne

Woda jest tutaj czysta i dość spokojna. Wulkaniczny pył odbiera jej jednak nieco lazurowego blasku, jakiego doświadczyć można na skalistych wybrzeżach. Dno nadaje się do aktywnego wypoczynku z dziećmi, nie ma nagłych skoków głębokości. Okoliczne zbocza gór osłaniają nieco od wiatru dzięki czemu pływanie jest przyjemniejsze. Dodatkowo zapewniają one piękne widoki, idealne na wakacyjną sesję zdjęciową. Plaża jest pokaźnych rozmiarów, można więc znaleźć tu miejsce dla siebie nawet w sezonie.

Okolica

Wzdłuż wybrzeża usytułowanych jest wiele tawern z greckimi specjałami, butików oraz mini-marketów, gdzie zapominalscy mogą kupić buty do pływania, sprzęt do nurkowania i cały, niezbędny asortyment wczasowicza. Prócz licznych hoteli oferujących noclegi w bezpośrednim sąsiedztwie plaży jest też pole namiotowe. Obok niego usytuowany jest jeden z największych i zarazem najpiękniejszych prawosławnych kościołów na Santorini. Niebieskie kopuły i dzwonnica to  znaki rozpoznawcze kościoła św. Krzyża.

 

Udogodnienia

Zamawiając coś w pobliskich restauracjach, których notabene jest tutaj naprawdę dużo, otrzymujemy możliwość korzystania z części wypoczynkowej – leżaków i parasoli. To dużo przyjemniejsza opcja na wydanie pieniędzy, niż samo wypożyczenie sprzętu, które na Santorini zazwyczaj kosztuje ok. 10-15 euro za dzień.

 

Dojazd

Perissa to kurort na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Santorini oddalony od Firy o 12 km. Dojazd tutaj jest możliwy zarówno wypożyczonym samochodem jaki i komunikacją miejską. Połączenia autobusowe ze stolicą są bardzo częste.

Atrakcje

Jeśli warunki atmosferyczne są zadawalające kursują stąd łódki na inną docenianą przez turystów plażę – Kamari. Wówczas na własnej skórze przekonać się można, która z nich bardziej nam odpowiada. Opinie na ich temat są różne, a przybysze często dzielą się wrażeniami w internecie, porównując je do siebie.

Ciekawostki

Plaża, jako jedna z nielicznych posiada specjalną infrastrukturę przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych, która pozwala wjechać do morza na specjalnym krześle (znajduje się przy północnym krańcu plaży).

U stóp góry Mesa Vouno (366 m n.p.m.) osłaniającej plażę od strony północnej, znajdują się wykopaliska archeologiczne – pozostałości wczesnochrześcijańskiej Bazyliki św. Ireny.


Lokalizacja plaży w Perissie na mapie:


Plaża w Perissie na Street View:

Plaża w Perissie
- galeria zdjęć
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.