Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Plaże niedaleko Oi

Oia jest położona na krawędzi wysokiego klifu, zatem dostęp z niej do plaż jest nieco utrudniony. Płaskie plaże z łatwym dostępem do morza znajdują się po drugiej stronie wyspy – od strony północnej i wschodniej. Pomimo tego turyści, którzy wybrali Oię jako miejscowość do zamieszkania, także mogą skorzystać z kąpieli w morzu. Wymaga to jednak krótkiego spaceru lub wynajęcia środka transportu.

Dwa miejsca z dostępem do morza położone najbliżej Oi znajdują się w portach – starym Armeni oraz nowym Amoudi. Nie znajdziemy tam jednak tradycyjnych plaż z piaskiem i parasolami, tylko kamieniste zejście do wody.

Jedną z najpiękniejszych plaż na całej wyspie, a zarazem położoną stosunkowo blisko miejscowości Oia jest Plaża Katharos (więcej informacji: Plaża Katharos). Znajduje się na północny zachód od Oi,  około 1,5 km od centrum miasta (około 20 minut pieszo).

Nieco dalej, kilka kilometrów od Oi znajdują się plaże położone na północnym brzegu wyspy – Mavropetra, Baxedes i Koloumpos. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są długie i stosunkowo puste, nawet w sezonie (więcej informacji: Mavropetra, Baxedes i Koloumpos).

PLAŻE NIEDALEKO OII

Plaża Amoudi

Plaża Amoudi

Plaża Ammoudi znajduje się na południe od portu Ammoudi. Nie jest to typowa plaża z piaskiem i parasolami – bardziej fragment dzikiego, skalistego, wulkanicznego wybrzeża. Idealny dla miłośników nurkowania.

WIĘCEJ »

Plaża Armeni

Armeni to dawny główny port Oi, jednak obecnie cumują tu głównie małe łódki oraz prywatne jachty. Nie ma tu jako takiej plaży, jednak jest zejście i dostęp do morza, w związku z czym część turystów korzysta z możliwości wykąpania się.

WIĘCEJ »
Panoramiczny widok na plażę Baxedes

Plaża Baxedes

Plaża Baxedes (inaczej zwana Paradisos) znajduje się na północnym wybrzeżu wyspy Santorini, na wschód od przylądka Mavropetra, na wysokości miejscowości Finikia.

WIĘCEJ »
Plaża Katharos widziana z góry

Plaża Katharos

Plaża Katharos to jedna z najpiękniejszych plaż położonych w okolicach Oi i całego północno-zachodniego krańca wyspy Santorini. Miejsce idealne dla wielbicieli nurkowania oraz miłośników dzikich plaż, choć często bywa tu dość wietrznie.

WIĘCEJ »
Plaża Koloumbos

Plaża Koloumbos

Plaża Koloumpos (zwana także Koloumbos, Coloumbo or Culumbus) znajduje się na północno – wschodnim krańcuwyspy Santorini, na wschód od przylądka Koloumpos. Jest to dzika, zaciszna plaża z czarnym piaskiem i wulkanicznymi skałami oraz łagodnym zejściem do wody.

WIĘCEJ »
Plaża Mavropetra

Plaża Mavropetra

Plaża Mavropetra znajduje się na północnym wybrzeżu wyspy Santorini, na zachód od przylądka Mavropetra, na wysokości miejscowości Oia (na przeciwległym brzegu wyspy) oraz wioski Tholos.

WIĘCEJ »
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.