Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Atrakcje

Kaldera Santorini

Kaldera Santorini, licząca około 3600 lat, jest obecnie jednym z najbardziej znanych i najpopularniejszych wśród turystów miejsc w Grecji. Leży na Morzu Egejskim, około 120 km na północ od Krety. To tutaj na zboczach skalnych powstają najbardziej luksusowe hotele, architektonicznie nawiązujące do cykladzkiej tradycji.

WIĘCEJ »

Zatoka Amoudi

Zatoka i port Amoudi (inaczej Amoudi Bay) znajduje się na północno – zachodnim krańcu wyspy Santorini, nad brzegiem morza, poniżej miejscowości Oia. Białe budynki mieściny Amoudi wbudowane w krwistoczerwone zbocze klifu kaldery prezentują się naprawdę malowniczo.

WIĘCEJ »

Promenada w Oi

Wzdłuż całej miejscowości ciągnie się promenada, z której rozpościerają się piękne widoki na całą kalderę. Najbardziej znana i reprezentacyjna jej część (ulica Nikolaou Nomikou ) jest wyłożona dziewiętnastowiecznym marmurem.

WIĘCEJ »

Wulkan Santorini

Nea Kameni to niewielka wyspa położona w zatoce Santoryńskiej. Historia jej powstania wiąże się bezpośrednio z licznymi erupcjami wulkanu, którego wybuch oraz zastygła lawa uformowała wszystkie okoliczne wyspy.

WIĘCEJ »

Wykopaliska Akrotiri

Prehistoryczne Akrotiri na Santorini było jedną z najważniejszych osad na Morzu Egejskim. Nadal stanowi wyzwanie dla historyków i archeologów. Jest także wspaniałym miejscem dla turystów i obowiązkowym punktem na mapie dla odwiedzających Santorini.

WIĘCEJ »

Starożytna Thera

Starożytna Thera na Santorini była antycznym miastem, które znajdowało się w południowo-wschodniej części wyspy na skalistej górze zwanej Mesa Vouno, o wysokości ponad 360 m n. p. m. Obecnie z tym miejscem sąsiadują dwie bardzo popularne miejscowości, położone po przeciwległych stronach góry – Kamari i Perissa.

WIĘCEJ »

Kolejka linowa w Firze

Kolejka linowa w Firze na Santorini stanowi alternatywną możliwość dostania się do starego portu – inną drogą jest pokonanie pieszo (lub na osiołku) długich i stromych schodów w dół i w górę (przewyższenie wynosi w tym miejscu ponad 200 m). Częstymi użytkownikami kolejki są pasażerowie wielkich statków wycieczkowych, które cumują w kalderze i mniejszymi łodziami transportują turystów do starego portu.

WIĘCEJ »

Skaros Rock

Skaros Rock to duży, wulkaniczny cypel, wychodzący na kilkaset metrów w głąb kaldery Santorini, na którym znajdują się (dziś ledwo już widoczne) ruiny twierdzy Kasteli, zbudowanej w latach 1205-1230. Sam cypel powstał najprawdopodobniej podczas erupcji wulkanicznej, która miała miejsce 68 000 lat p.n.e.

WIĘCEJ »

Grobowce Kamari

Nad miejscowością Kamari, poniżej przełęczy Sellada (oddzielającej masywy Profitis Ilias i Mesa Vouno), na południe jaskini i kościoła Zoodochos Pigi, znajdziemy pozostałości starożytnej nekropolii – dawnego cmentarza antycznej Thery.

WIĘCEJ »

Jaskinia Zoodochos Pigi

We wschodnim zboczu Profitis Ilias znajduje się niewielka jaskinia oraz kościółek Zoodchos Pigi. Prowadzą do niej strome schody z miejscowości Kamari, biegnące wzdłuż skalnej ściany służącej jako miejsce wspinaczkowe. We wnętrzu jaskini znajdują się ładne nacieki oraz źródło wody pitnej.

WIĘCEJ »
Poznaj santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.