Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Zamki i forty

Zamek w Oi

Na północno – zachodnim krańcu wyspy Santorini, w miejscowości Oia, na klifie stromo opadającym do wód morza Egejskiego, znajdują  się ruiny weneckiego zamku Agios Nikolaos.

WIĘCEJ »

Zamek w Pyrgos

Zamek w Pyrgos na Santorini to jeden z pięciu zamków wenckich, które znajdują się na wyspie. Ich głównym celem było dawanie schronienia mieszkańcom podczas ataków piratów oraz najazdów wrogich wojsk. Na szczycie zamku znajdowała się wysoka wieża Goulas, służąca jako punkt obserwacyjny.

WIĘCEJ »

Zamek w Akrotiri

Zamek w Akrotiri na Santorini to jeden z pięciu weneckich ufortyfikowanych zamków na wyspie. Jego zadaniem było dawanie schronienia mieszkańcom podczas ataków piratów i wrogich wojsk.

WIĘCEJ »

Zamek w Emporio

W miejscowości Emporio znajduje się jeden z pięciu znajdujących się na wyspie Santorini weneckich zamków. Jego głównym zadaniem było zapewnienie mieszkańcom miasta bezpieczeństwa podczas częstych w tamtych czasach najazdów piratów.

WIĘCEJ »

Wieża Goulas w Emporio

Emporio to dawne centrum wymiany handlowej, które znajduje się około 10 km od stolicy wyspy Santorini – Firy. W miejscowości tej znajduje się zamek wenecki – labirynt ciasno wybudowanych budynków poprzecinanych wąskimi uliczkami, tworzących obronną fortecę.

WIĘCEJ »
Poznaj santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.