Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Plaże niedaleko Firy

Fira znajduje się na skraju kaldery i dlatego nie ma bezpośredniego dostępu do żadnej plaży. Poniżej znajdziesz listę plaż znajdujących się najbliżej stolicy wyspy Santorini.

PLAŻE NIEDALEKO FIRY

Plaża Monolithos

Plaża Monolithos

Szeroka plaża pokryta ciemnym piaskiem w atrakcyjnej okolicy, kusi swoimi wdziękami spragnionych odpoczynku turystów. Opinie na temat Monolithos są jednak mocno podzielone i stanowi ona burzliwy temat w komentarzach na różnych forach internetowych. Dla jednych niepodważalnym atutem jest płycizna, inni nie mogą znieść wiejącego tu wiatru i niekiedy wysokich fal. Są też tacy, którzy wspomniane fale wprost ubóstwiają. Widok przelatujących nisko na niebie samolotów niektórych irytuje, a innych zachwyca.

WIĘCEJ »
Widok na plażę Vourvoulos

Plaża Vourvoulos

Na wschodnim wybrzeżu, na południe od plaży Xiropigado, nieopodal małego portu Vourvoulou mieści się plaża dość popularna, acz mało zatłoczona w porównaniu do pozostałych plaż wyspy – Paralia Vourvoulos.

WIĘCEJ »
Plaża Xiropigado 

Plaża Xiropigado

Plaża Xiropigado na Santorini znajduje się w środkowej części wschodniego wybrzeża wyspy, w odległości około 2,5 km od miejscowości Vourvoulos. Xiropigado jest ulokowana nieopodal dwóch popularnych plaż: Pori oraz Vourvoulos.

WIĘCEJ »
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.