Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Muzea

Muzeum Starożytnej Thery w Firze

Poza najbardziej znanym muzeum Prehistorycznej Thery, w stolicy wyspy Santorini – Firze znajduje się jeszcze drugie, zdecydowanie mniejsze, muzeum archeologiczne – Muzeum Starożytnej Thery.

WIĘCEJ »

Muzeum Morskie w Oi

Muzeum Morskie w Oi zostało założone w 1956 roku przez kapitana Antonisa Dakoroniasa, który kilka lat wcześniej rozpoczął kolekcjonowanie pamiątek związanych z morską historią Oi i Santorini.

WIĘCEJ »

Muzeum Ikon i Relikwii w Pyrgos

Mimo iż Muzeum Ikon i Relikwii na Santorini jest niewielkie, posiada w swoich zbiorach piękne i cenne ikony, rzeźby, relikwie, szaty, księgi oraz inne przedmioty związane z liturgią i kościołem.

WIĘCEJ »

Muzeum Folkloru w Firze

W Muzeum Folkloru w Thirze na Santorini można zapoznać się z kulturą oraz tradycją wyspy, a także zobaczyć, jak na wyspie wyglądały domy i warsztaty rzemieślnicze na początku XX w.

WIĘCEJ »

Muzeum Pomidorów we Vlychadzie

Niewielkie, słodkie, soczyste, pomidorki koktajlowe to jedno z nielicznych warzyw uprawianych na wyspie od wielu lat. Santorini posiada także bogatą historię przetwórstwa pomidorowego. Co więcej na wyspie zlokalizowane jest także prawdziwe Muzeum Pomidorów.

WIĘCEJ »

Muzeum Lost Atlantis na Santorini

Muzeum Lost Atlantis na Santorini to niezwykle nowoczesne i unikalne miejsce. Jako jedyne na świecie muzeum zostało poświęcone historii zaginionej Atlantydy. Jego zadaniem jest promowanie greckiej mitologii, kultury oraz dziedzictwa.

WIĘCEJ »

Muzeum Minerałów w Perissie

Muzeum Minerałów w Perissie na Santorini zostało założone w 2006 roku przez Towarzystwo Kulturalne Thera. W gablotach muzealnych wystawiane są minerały i skamieniałości z Santorini i innych części Grecji, a także z zagranicy. Muzeum jest zlokalizowane w popularnej, turystycznej miejscowości – Perissa

WIĘCEJ »

Muzeum Prehistorycznej Thery w Firze

Muzeum Prehistorycznej Thery na Santorini to miejsce mieszczące bogatą kolekcję dotyczącą historii wyspy, ze szczególnym uwzględnieniem tego co znaleziono na obszarze najważniejszego stanowiska archeologicznego na Santorini, którym jest Prehistoryczne Akrotiri.

WIĘCEJ »

Muzeum Megaro Gyzi w Firze

Muzeum Megaro Gyzi na Santorini to wyjątkowe miejsce. Muzeum to funkcjonuje także pod nazwą Centrum Kultury Megaro Gyzi lub Gyzi Manor. Znajduje się w posiadłości pochodzącej z XVII wieku należącej właśnie do rodziny Gyzi.

WIĘCEJ »
Poznaj santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.