Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Plaża Perivolos

Widok z lotu ptaka na plażę Perivolos

Perivolos nazywana jest przez niektórych greckim Cannes, mieści się na południowo-wschodnim wybrzeżu Santorini i szczególnie upodobali ją sobie bogaci Ateńczycy.

Udogodnienia

Tuż za plażą zainteresowani zabawą znajdą kluby i bary z orzeźwiającymi, egzotycznymi drinkami. Nie brakuje tu także tawern i restauracji. A dla głodnych aktywności fizycznych w tej okolicy istnieje wiele możliwości uprawiania sportu.
Nie można też narzekać na brak leżaków. Stanowią one własność prywatną miejscowych restauracji i barów zlokalizowanych wzdłuż plaży. Korzystając z usług gastronomicznych, dodatkowa opłata za leżaki nie jest pobierana.

Warunki

Perivolos to plaża piaszczysta, której powierzchnie pokrywa gorący piasek wulkaniczny. To za jego sprawą turyści spędzają tu czas w butach do pływania lub klapkach. Woda jest ciepła i mocno turkusowa, ale dość szybko robi się głęboko. Zalecamy ostrożność.

Dojazd

Z uwagi na łatwy dojazd i dogodne zejścia wszystkie trzy plaże ciągnące się wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża polecane są rodzinom z małymi dziećmi oraz podróżującym z osobami niepełnosprawnymi. Drogę ze stolicy pokonać można w 20 min wypożyczonym samochodem, nieco dłużej potrwa przejazd transportem publicznym.

Plaża Perivolos
- galeria zdjęć
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.