Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Atrakcje przyrodnicze

Kaldera Santorini

Kaldera Santorini, licząca około 3600 lat, jest obecnie jednym z najbardziej znanych i najpopularniejszych wśród turystów miejsc w Grecji. Leży na Morzu Egejskim, około 120 km na północ od Krety. To tutaj na zboczach skalnych powstają najbardziej luksusowe hotele, architektonicznie nawiązujące do cykladzkiej tradycji.

WIĘCEJ »

Wulkan Santorini

Nea Kameni to niewielka wyspa położona w zatoce Santoryńskiej. Historia jej powstania wiąże się bezpośrednio z licznymi erupcjami wulkanu, którego wybuch oraz zastygła lawa uformowała wszystkie okoliczne wyspy.

WIĘCEJ »

Skaros Rock

Skaros Rock to duży, wulkaniczny cypel, wychodzący na kilkaset metrów w głąb kaldery Santorini, na którym znajdują się (dziś ledwo już widoczne) ruiny twierdzy Kasteli, zbudowanej w latach 1205-1230. Sam cypel powstał najprawdopodobniej podczas erupcji wulkanicznej, która miała miejsce 68 000 lat p.n.e.

WIĘCEJ »

Jaskinia Zoodochos Pigi

We wschodnim zboczu Profitis Ilias znajduje się niewielka jaskinia oraz kościółek Zoodchos Pigi. Prowadzą do niej strome schody z miejscowości Kamari, biegnące wzdłuż skalnej ściany służącej jako miejsce wspinaczkowe. We wnętrzu jaskini znajdują się ładne nacieki oraz źródło wody pitnej.

WIĘCEJ »

Wzgórze Gavrilos

Na południe od miejscowości Emporio na Santorini znajduje się wzgórze Gavrilos o wysokości 170 m n.p.m. Na szczyt wzgórza prowadzi droga, przy której stoi osiem zabytkowych XIX wiecznych wiatraków.

WIĘCEJ »

Jaskinia Zoodochos Pigi II

Nad miejscowością Kamari, nieopodal jaskini i kościoła Zoodochos Pigi, znajduje się druga, nieudostępniona turystycznie jaskinia nazywana Zoodochos Pigi II. Jaskini nie można zwiedzać – wejście do niej jest ogrodzone siatką.

WIĘCEJ »

Jaskinia / Minojska Cysterna pod Kira Panagia

Przy schodach prowadzących do Kościoła Kira Panagia, ok. 80 m przed wejściem na jego teren, znajduje się ukryte w skałach wejście do jaskini o szerokości  1,35 m  i wysokość 1,7 m. Za wejściem znajduje się korytarz długości około 3 m. Główna komora ma około 30 m długości i 20 m szerokości.

WIĘCEJ »

Źródła termalne Plaka

U stóp kaldery, na wysokości miejscowości Megalochori, znajduje się plaża oraz źródła termalne zwane Plaka. Woda z tych źródeł posiada właściwości lecznicze. W latach 1916 – 1980 działały tu łaźnie.

WIĘCEJ »

Wulkany Mavro i Kokkino Vouno

Na wschód od Oi znajdują się dwa sąsiadujące ze sobą stożki wulkaniczne – Mavro (Megalo) Vouno (331 m n.p.m.) i Kokkino Vouno (293 m n.p.m.). Były aktywnymi wulkanami około 50 – 70 tysięcy lat temu.

WIĘCEJ »
Poznaj santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.