Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Plaże niedaleko Akrotiri

PLAŻE NIEDALEKO AKROTIRI (PO STRONIE KALDERY)

Plaże położone najbliżej Akrotiri po stronie Kaldery to:

Plaża Kaldera

Plaża Caldera

Plaża Caldera Beach na Santorini to plaża niezapomnianych widoków i niezmierzonych głębin. Można stąd obserwować zalaną wodą santoryńską kalderę, od której wywodzi się sama nazwa plaży.

WIĘCEJ »
Plaża Balos

Plaża Balos

Plaża Balos na Santorini to mała, opuszczona plaża z duszą na południowym zachodzie wyspy. Na brzegu znaleźć można porzucone chatki, malowniczy, biały kościółek Agios Nikolaos, rozpadające się ze starości łódki i resztki leżaków. To zdecydowanie plaża dla wielbicieli natury i aury tajemniczości.

WIĘCEJ »
Gialos Beach

Plaża Gialos

Paralia Gialos należy do mniej uczęszczanych plaż Santorini. Znajduje się daleko na południowym zachodzie wyspy w pobliżu nieczynnego wulkanu Kokkinópetra. Na miejscu nie ma żadnych dodatkowych atrakcji, panuje za to cisza i spokój. Dzięki temu, że plaża ta znajduje się w zatoce można się tu schronić przed wiatrem i odpocząć w otoczeniu pięknej, a zarazem dzikiej natury.

WIĘCEJ »

PLAŻE NIEDALEKO AKROTIRI (PO STRONIE POŁUDNIOWEJ)

Plaże położone najbliżej Akrotiri od strony południowej to:

Czerwone, wulkaniczne zbocze

Czerwona Plaża

Czerwona Plaża na Santorini (ang. Red Beach), swoją nazwę zawdzięcza oryginalnej kolorystyce stworzonych przez lawę wulkaniczną stromych klifów. Zarówno drogę, jak i samą plażę pokrywa charakterystyczny rudawo-czarny żwirek. Wybrzeże z każdej strony otoczone jest skałami, które gwarantują turystom niezapomniane widoki na zatokę.

WIĘCEJ »
Biała Plaża na Santorini

Biała Plaża

Biała plaża na Santorini nazywana przez miejscowych Lefki Ammos lub Lefki Paralia to mała plaża położona u zbocza białych skał. Choć jak mogłoby się wydawać otoczona klifami powinna gwarantować odrobinę cienia, to tak nie jest. Słońce kocha tę plażę, zatem to istny raj dla wielbicieli opalania.

WIĘCEJ »
Widok z lotu ptaka na plażę Kambia

Plaża Kambia

Plaża Kambia na Santorini znajduje się na południowym zachodzie wulkanicznej wyspy należącej do znanego z piosenki Kory archipelagu Cyklad. Jest to jedna z tych plaż, na które trafić nie sposób, ale gdy już ktoś przypadkiem odkryje to miejsce, zawsze jest pod wielkim wrażeniem widoków i spokoju jaki tu panuje. Skały otaczające plażę w skutek działania wody i wiatru przybrały fantazyjne kształty.

WIĘCEJ »
Plaża Mesa Pigadia

Plaża Mesa Pigadia

Plaża Mesa Pigadia na Santorini mieści się w zatoce o tej samej nazwie, w pobliżu miejscowości Akro. Okoliczne skały skutecznie ochraniają wypoczywających przed silnym wiatrem. Trudny dojazd na miejsce (szutrową drogą) sprawia, że plaży nadal udaje się zachować dziki charakter. Pomimo obecności małych restauracji i tawerny z wyśmienitym jedzeniem nie sposób spotkać tu tłumów.

WIĘCEJ »
Plaża Almyra - widok na zachód

Plaża Almyra

Almyra to mała niezagospodarowana plaża na południu należącej do słynnego archipelagu Cyklad wyspy Santorini. Mimo niewielkich rozmiarów ma do zaoferowania zarówno wybrzeże mocno skaliste, jak i żwirowe.

WIĘCEJ »
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.