Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Plaża w Kamari

Plaża Kamari
Grecka nazwa: Παραλία Καμάρι / Paralía Kamári
Współrzędne:  36°22’25.15″N, 25°29’1.86″E
Nasza ocena: Wybór redakcji

Informacje ogólne

Kamari należy do grona najbardziej popularnych miejscowości na Santorini. Znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. Zdecydowanie główną atrakcję stanowi tu długa, czarna, wulkaniczna plaża, idealna na spacery brzegiem morza. Plaża w Kamari na Santorini usłana jest drobnymi ciemnymi kamykami i liczy dwa kilometry długości, co jak na wyspowe standardy jest naprawdę imponującym wynikiem.

Transport publiczny

Kamari od administracyjnej stolicy wyspy – Firy dzieli niespełna 8 km. Kursują tutaj liczne autobusy, a droga do centrum zajmuje około 20 minut. Przystanek znajduje się w pobliżu plaży.

Dojazd samochodem

Dojazd tutaj nie sprawia problemów. Z Firy wystarczy kierować się przez 12 minut na wschód wyspy. Z mocno oddalonej od Kamari miejscowości Oia droga zajmie jedynie 25 minut, z kolei z południowej Akrotiri czas dojazdu to z reguły 20 minut. Miasto jest na tyle duże, że jego oznakowanie jest naprawdę dobre. W niedużej odległości od plaży znajduje się kilka dużych parkingów.

 

Podłoże plaży

Choć drobniutkie czarne, wulkaniczne kamyczki przypominają piasek, to chodzenie po nich nie jest tak przyjemne, jak po złotych plażach Bałtyku. W szczególności w pełnym słońcu stąpanie po rozgrzanej ciemnej warstwie graniczy z cudem. Pod taflą wody powierzchnię pokrywa żwir, więc buty do pływania będą jak znalazł. Ochronią przed wysoką temperaturą piasku i nieprzyjemnym dnem. Morze jest tutaj niezwykle czyste i idealnie nadaje się do obserwacji podwodnego życia podczas nurkowania. Bywa niestety też niespokojne i łatwo stracić grunt pod nogami. Turyści z dziećmi nie powinni puszczać ich samych!

 

Atrakcje i udogodnienia

Plaża w Kamari oferuje cały wachlarz udogodnień. Spacerując wzdłuż promenady znaleźć można liczne tawerny i bary serwujące lokalne specjały, puby, wypożyczalnie leżaków, parasoli oraz sprzętu wodnego. Ponadto skorzystać można z prysznica ze słodką wodą i toalety. Okoliczni sprzedawcy chętnie pojawiają się tu by oferować swoje produkty przyjezdnym. Wieczorami na świeżym powietrzu odbywają się projekcje filmów w urokliwym kinie pod gołym niebem. Z kolei nocą okolica nabiera magicznego charakteru dzięki zapierającej dech w piersiach, sięgającej 369 m n.p.m., dobrze oświetlonej skale – Mesa Vouno.

 


Lokalizacja plaży w Kamari na mapie:


Plaża w Kamari na  Street View

Plaża w Kamari
- galeria zdjęć
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.