Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Inne

Zatoka Amoudi

Zatoka i port Amoudi (inaczej Amoudi Bay) znajduje się na północno – zachodnim krańcu wyspy Santorini, nad brzegiem morza, poniżej miejscowości Oia. Białe budynki mieściny Amoudi wbudowane w krwistoczerwone zbocze klifu kaldery prezentują się naprawdę malowniczo.

WIĘCEJ »

Promenada w Oi

Wzdłuż całej miejscowości ciągnie się promenada, z której rozpościerają się piękne widoki na całą kalderę. Najbardziej znana i reprezentacyjna jej część (ulica Nikolaou Nomikou ) jest wyłożona dziewiętnastowiecznym marmurem.

WIĘCEJ »

Kolejka linowa w Firze

Kolejka linowa w Firze na Santorini stanowi alternatywną możliwość dostania się do starego portu – inną drogą jest pokonanie pieszo (lub na osiołku) długich i stromych schodów w dół i w górę (przewyższenie wynosi w tym miejscu ponad 200 m). Częstymi użytkownikami kolejki są pasażerowie wielkich statków wycieczkowych, które cumują w kalderze i mniejszymi łodziami transportują turystów do starego portu.

WIĘCEJ »

Park w Firze

Przy południowym krańcu Firy mieści się niewielki, dość zaniedbany park. Znajdujące się w nim drzewa dają cień w upalne dni. Można przysiąść na jednej z kilku ławek aby odpocząć przed dalszym zwiedzaniem.

WIĘCEJ »

Park w Oii

W miejscowości Oia, przy ulicy Nikolau Nomikou, znajduje się niewielki park zajmujący powierzchnię około 1000 m2. Jest to niewielki wybetonowany teren z kilkoma sosnami oraz pomnikiem upamiętniającym poległych podczas wojny mieszkańców.

WIĘCEJ »

Zatoka Armeni

Armeni to port położony poniżej Oi, od strony Kaldery.  W czasach świetności Oi był jej głównym portem. Obecnie port Armeni to kilka budynków mieszkalnych, tawerna oraz betonowe molo, do którego od czasu do czasu cumują prywatne jachty.

WIĘCEJ »
Poznaj santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.