Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Miejscowości

Oia

Oia to jedno z najpopularniejszych i najbardziej malowniczych miasteczek na wyspie. Absolutny must see podczas wycieczki na Santorini. Znajduje się na północno-zachodnim krańcu wyspy, na wysokości od 70 do 140 m n.p.m. Jej charakterystyczne białe budynki ciągną się przez około 1,5 km wzdłuż krawędzi klifu nad zatoką Armenis.

WIĘCEJ »

Fira

Stolicą wyspy oraz archipelagu Santorini jest Fira. To kulturalne, rozrywkowe oraz handlowe serce wyspy oraz jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na Santorini. Fira leży w środkowo-zachodniej części wyspy, na wysokości od 200 do 300 m n.p.m.

WIĘCEJ »

Kamari

Kamari to niewielka miejscowość znajdująca się w południowo-wschodniej części wyspy, 3 km od lotniska i  7 km od stolicy wyspy Firy. Od strony południowej Kamari ograniczone jest przez zbocze góry Mesa Vouno. Kamari należy do jednostki administracyjnej Południowe Egejskie, jednostki regionalnej (gminy) Thira.

WIĘCEJ »

Perissa

Perissa to typowo wypoczynkowa miejscowość położona w południowo-wschodniej części Santorini.  Ciągnie się ponad 2 km nad brzegiem Morza Egejskiego i Zatoki Perissa.  Od strony północnej naturalną granicę miejscowości Perissa stanowi góra Mesa Vuono. Po jej drugiej stronie ciągnie się druga, podobna plaża i miejscowość Kamari. Od strony zachodniej Perissa sąsiaduje z miejscowością Emporio, a od strony południowej z Perivolos.

WIĘCEJ »

Akrotiri

Akrotiri to nieduża miejscowość leżąca na południu greckiej wyspy Santorini na Morzu Egejskim. Stolica wyspy, Fira, oddalona jest od Akrotiri o 12 km, a lotnisko – o 13 km. Zresztą wszystkie odległości na Santorini są niewielkie, bo długość całej wyspy to 18 km, a szerokość to 12 km.

WIĘCEJ »

Pyrgos

Pyrgos to miejscowość położona w centralnej części wyspy, na północno-zachodnim zboczu góry Profitis Ilias, około 7 kilometrów od stolicy wyspy Santorini, noszącej nazwę Fira. Niektóre źródła podają, że to Pyrgos było kiedyś stolicą wyspy.

WIĘCEJ »

Emporio

Emporio lub Emporeio (gr: Εμπορείο), znane również jako Nimborios (greckie: Νημποριός), to miasto leżące w południowej części wyspy Santorini. Znajduje się 9,5 km od Firy i 11 km od lotniska. Miejscowość od  północnego – wschodu jest ograniczona masywem Profitis Ilias (najwyższa góra na Santorini), a od południa – wzgórzem Gavrilos.

WIĘCEJ »

Megalochori

Megalochori to urokliwa miejscowość położona w południowo-zachodniej części Santorini. Jest położona pomiędzy przepiękną kalderą na zachodzie  oraz rozległą, obfitującą w winnice równiną na wschodzie. Pomimo szybkiego i agresywnego rozwoju turystyki na wyspie w ostatnich latach, zdołała zachować swój unikalny charakter.

WIĘCEJ »

Finikia

Finikia to miejscowość znajdująca się w północnej części wyspy Santorini, na wschód od Oi. W porównaniu do swojej większej i obleganej przez tłumy turystów sąsiadki, zdołała zachować swój dawny charakter. Jest tu także zdecydowanie ciszej i spokojniej. Można powiedzieć, że to grecka wioska, w której czas się zatrzymał…

WIĘCEJ »

Perivolas

Perivolas – w dosłownym tłumaczeniu „sąsiedztwo rolników Perivolas” – dzielnica Oi obejmująca jej wschodnią część (aż do granicy z Finikią). Obecnie Perivolas to tętniąca życiem dzielnica Oi, pełna ekskluzywnych butików, restauracji, hoteli i SPA.

WIĘCEJ »
Poznaj santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.