Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Plaże

Czerwone, wulkaniczne zbocze

Czerwona Plaża

Czerwona Plaża na Santorini (ang. Red Beach), swoją nazwę zawdzięcza oryginalnej kolorystyce stworzonych przez lawę wulkaniczną stromych klifów. Zarówno drogę, jak i samą plażę pokrywa charakterystyczny rudawo-czarny żwirek. Wybrzeże z każdej strony otoczone jest skałami, które gwarantują turystom niezapomniane widoki na zatokę.

WIĘCEJ »
Biała Plaża na Santorini

Biała Plaża

Biała plaża na Santorini nazywana przez miejscowych Lefki Ammos lub Lefki Paralia to mała plaża położona u zbocza białych skał. Choć jak mogłoby się wydawać otoczona klifami powinna gwarantować odrobinę cienia, to tak nie jest. Słońce kocha tę plażę, zatem to istny raj dla wielbicieli opalania.

WIĘCEJ »
Plaża Kamari

Plaża w Kamari

Kamari należy do grona najbardziej popularnych miejscowości na Santorini. Znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. Zdecydowanie główną atrakcję stanowi tu długa, czarna, wulkaniczna plaża, idealna na spacery brzegiem morza. Plaża w Kamari na Santorini usłana jest drobnymi ciemnymi kamykami i liczy dwa kilometry długości, co jak na wyspowe standardy jest naprawdę imponującym wynikiem.

WIĘCEJ »
Widok z lotu ptaka na plażę Perissa

Plaża w Perissie

Plaża w Perissie na Santorini jest długą plażą wypełnioną drobnymi, wulkanicznymi kamykami, które niekiedy przyjmują formę zbliżoną do piasku. Ze względu na swój charakterystyczny ciemny odcień żwirek ten lubi szybko się rozgrzewać. W szczególności w środku lata konieczne do przemieszczania się po plaży będą klapki lub buty do pływania, które później wykorzystać można w morzu.

WIĘCEJ »
Widok z lotu ptaka na plażę Perivolos

Plaża Perivolos

Perivolos nazywana jest przez niektórych greckim Cannes, mieści się na południowo-wschodnim wybrzeżu Santorini i szczególnie upodobali ją sobie bogaci Ateńczycy.

WIĘCEJ »
Plaża Vlychada

Plaża Vlychada

Piękna, piaszczysta, pokaźnych rozmiarów plaża Vlychada na Santorini z roku na rok przyciąga do siebie coraz większą liczbę turystów. Niewątpliwie wpływ na ich zainteresowanie ma iście księżycowy krajobraz. Okoliczne skały słyną ze swoich nieoczywistych kształtów i struktur, które na zdjęciach prezentują się imponująco.

WIĘCEJ »
Plaża Monolithos

Plaża Monolithos

Szeroka plaża pokryta ciemnym piaskiem w atrakcyjnej okolicy, kusi swoimi wdziękami spragnionych odpoczynku turystów. Opinie na temat Monolithos są jednak mocno podzielone i stanowi ona burzliwy temat w komentarzach na różnych forach internetowych. Dla jednych niepodważalnym atutem jest płycizna, inni nie mogą znieść wiejącego tu wiatru i niekiedy wysokich fal. Są też tacy, którzy wspomniane fale wprost ubóstwiają. Widok przelatujących nisko na niebie samolotów niektórych irytuje, a innych zachwyca.

WIĘCEJ »
Widok na plażę Vourvoulos

Plaża Vourvoulos

Na wschodnim wybrzeżu, na południe od plaży Xiropigado, nieopodal małego portu Vourvoulou mieści się plaża dość popularna, acz mało zatłoczona w porównaniu do pozostałych plaż wyspy – Paralia Vourvoulos.

WIĘCEJ »
Plaża Kaldera

Plaża Caldera

Plaża Caldera Beach na Santorini to plaża niezapomnianych widoków i niezmierzonych głębin. Można stąd obserwować zalaną wodą santoryńską kalderę, od której wywodzi się sama nazwa plaży.

WIĘCEJ »
Plaża Koloumbos

Plaża Koloumbos

Plaża Koloumpos (zwana także Koloumbos, Coloumbo or Culumbus) znajduje się na północno – wschodnim krańcuwyspy Santorini, na wschód od przylądka Koloumpos. Jest to dzika, zaciszna plaża z czarnym piaskiem i wulkanicznymi skałami oraz łagodnym zejściem do wody.

WIĘCEJ »

SANTORINI PLAŻE

Santorini nie słynie z pięknych plaż. Turyści z całego świata przyjeżdżają tu zachęceni niesamowitym, wulkanicznym krajobrazem oraz światowej klasy zabytkami. Nie oznacza to, że nie znajdziemy tu jednak fantastycznych miejsc do plażowania i kąpieli. Wręcz przeciwnie!

Na Santorini znajdziemy ponad 30 plaż. Wśród nich są zarówno w pełni zagospodarowane plaże z prysznicami, toaletami, leżakami i parasolami oraz dostępem do kawiarenek i barów, jak również te zupełnie dzikie, do których trudno się dostać, ale można w spokoju wypoczywać (zabierając ze sobą własny prowiant, napoje i akcesoria plażowe takie jak parasol i koc).

Opisy wszystkich znajdziesz na naszym portalu.

Plaże na Santorini od strony Kaldery  (zachodniej) charakteryzują się trudnym dostępem (tylko do kilku prowadzi asfaltowa droga). Późno wstaje na nich słońce i stosunkowo wcześnie po południu znajdują się w cieniu. Ze względu na charakterystykę linii brzegowej w wodzie szybko robi się głęboko. Rekompensuje to jednak fantastyczny widok na Kalderę i wszystkie wysepki archipelagu Santorini.

Plaże na Santorini od strony wschodniej mają stosunkowo płaskie zejście do morza i są w większości pokryte drobnym, ciemnym, wulkanicznym piaskiem. Plaże przy turystycznych miejscowościach Kamari i Perissa ciągną się wiele kilometrów wzdłuż tętniących życiem deptaków wypełnionych kawiarenkami, restauracjami i sklepikami.

Na północnym – wschodnie Santorini znajdziemy kilka plaż mniej zagospodarowanych, spokojniejszych, ale z równie łatwym dostępem do morza. Na południowym wschodnie warto odwiedzić kilka „geologicznych perełek”, wśród nich Czerwoną Plażę, Białą Plażę oraz Vlychada Beach z niesamowitymi formacjami uformowanymi w wulkanicznym piasku.

Zapraszamy do naszego przewodnika po wszystkich plażach na Santorni. Gwarantujemy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Poznaj santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.