Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Santorini Top 10

Przedstawiamy listę TOP 10 miejsc, które trzeba zobaczyć będąc na Santorini.

Oia

Oia to jedno z najpopularniejszych i najbardziej malowniczych miasteczek na wyspie. Absolutny must see podczas wycieczki na Santorini. Znajduje się na północno-zachodnim krańcu wyspy, na wysokości od 70 do 140 m n.p.m. Jej charakterystyczne białe budynki ciągną się przez około 1,5 km wzdłuż krawędzi klifu nad zatoką Armenis.

READ MORE »

Fira

Stolicą wyspy oraz archipelagu Santorini jest Fira. To kulturalne, rozrywkowe oraz handlowe serce wyspy oraz jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na Santorini. Fira leży w środkowo-zachodniej części wyspy, na wysokości od 200 do 300 m n.p.m.

READ MORE »

Kaldera Santorini

Kaldera Santorini, licząca około 3600 lat, jest obecnie jednym z najbardziej znanych i najpopularniejszych wśród turystów miejsc w Grecji. Leży na Morzu Egejskim, około 120 km na północ od Krety. To tutaj na zboczach skalnych powstają najbardziej luksusowe hotele, architektonicznie nawiązujące do cykladzkiej tradycji.

READ MORE »

Wulkan Santorini

Nea Kameni to niewielka wyspa położona w zatoce Santoryńskiej. Historia jej powstania wiąże się bezpośrednio z licznymi erupcjami wulkanu, którego wybuch oraz zastygła lawa uformowała wszystkie okoliczne wyspy.

READ MORE »

Wykopaliska Akrotiri

Prehistoryczne Akrotiri na Santorini było jedną z najważniejszych osad na Morzu Egejskim. Nadal stanowi wyzwanie dla historyków i archeologów. Jest także wspaniałym miejscem dla turystów i obowiązkowym punktem na mapie dla odwiedzających Santorini.

READ MORE »

Starożytna Thera

Starożytna Thera na Santorini była antycznym miastem, które znajdowało się w południowo-wschodniej części wyspy na skalistej górze zwanej Mesa Vouno, o wysokości ponad 360 m n. p. m. Obecnie z tym miejscem sąsiadują dwie bardzo popularne miejscowości, położone po przeciwległych stronach góry – Kamari i Perissa.

READ MORE »

Szlak Fira – Oia

Najbardziej znanym szlakiem na wyspie jest szlak Fira – Oia, biegnący wzdłuż kaldery pomiędzy dwiema najbardziej znanymi miejscowościami Santorini. Droga, Przez niektórych uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków na świecie.

READ MORE »

Pyrgos

Pyrgos to miejscowość położona w centralnej części wyspy, na północno-zachodnim zboczu góry Profitis Ilias, około 7 kilometrów od stolicy wyspy Santorini, noszącej nazwę Fira. Niektóre źródła podają, że to Pyrgos było kiedyś stolicą wyspy.

READ MORE »

Monastyr Profitis Ilias na najwyższym szczycie Santorini

Grecka wyspa Santorini obfituje w zabytki religijne, w tym w kościoły, kaplice i klasztory, których większość charakteryzuje się niepowtarzalną cykladzką architekturą. Jednym z najstarszych i najbardziej imponujących tego typu obiektów jest prawosławny Klasztor Proroka Eliasza (Monastyr Prophet Elias).

READ MORE »

Muzeum Prehistorycznej Thery w Firze

Muzeum Prehistorycznej Thery na Santorini to miejsce mieszczące bogatą kolekcję dotyczącą historii wyspy, ze szczególnym uwzględnieniem tego co znaleziono na obszarze najważniejszego stanowiska archeologicznego na Santorini, którym jest Prehistoryczne Akrotiri.

READ MORE »
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.