Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Kościoły

Kościół Panagia Episkopi

Nazwa Grecka: Παναγία Επισκοπή Najstarszy na wyspie Santorini bizantyjski kościół Panagia Episkopi jest dla wielu Greków miejscem szczególnym.  Nieprzerwanie od XII wieku jest miejscem religijnego kultu i niezwykle ważnym miejscem

WIĘCEJ »

Kościół Trzech Dzwonów w Firze

Kościół Trzech Dzwonów w Firze na Santorini to jeden z najsławniejszych, najbardziej fotogenicznych i najczęściej fotografowanych greckokatolickich kościołów na wyspie. Nazywany jest też Kościołem Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny.

WIĘCEJ »

Monastyr Agios Nikolaos w Imerovigli

Monastyr Agios Nikolaos w Imerovigli na Santorini to jedną z najbardziej malowniczych budowli na wyspie i miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Jest świetnym miejscem do zrobienia pamiątkowych fotografii.

WIĘCEJ »

Katedra św. Jana Chrzciciela w Firze

Katedra św. Jana Chrzciciela, jeden z nielicznych kościołów rzymskokatolickich, mieści się w stolicy wyspy Santorini – Firze. Jak większość budynków na wyspie katedra została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1956 roku, a odrestaurowano ją i ponownie udostępniono zwiedzającym w 1975.

WIĘCEJ »

Kościół Panagia Mesani w Emporio

Kościół Zwiastowania Marii Panny (Panagia Evangelistria) to duża, nowoczesna świątynia znajdująca się przy głównej drodze prowadzącej przez Emporio. Kościół jest jest realtywnie nowy – został wybudowany w 1980 roku.

WIĘCEJ »
Poznaj santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.