Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Informacje

Geografia Santorini

Santorini leży na Morzu Egejskim, około 110 km (60 mil morskich) na północ od Krety i około 180 km (96 mil morskich) na południowy wschód od Grecji kontynentalnej (Attyki).

WIĘCEJ »

Ludność Santorini

Według spisu powszechnego z 2011 roku na Santorini na stałe zamieszkuje 15,550 osób, a średni wiek mieszkańców to 37 lat (dla całej Grecji wynosi on 44,4 lat). 12376 mieszkańców  Santorini posiada obywatelstwo greckie, a pozostali (3174) są obcokrajowcami.

WIĘCEJ »

Pogoda na Santorini

Santorini leży w najbardziej wysuniętej na południe części Morza Egejskiego i panuje na niej typowy klimat śródziemnomorski. Zarówno zimą, jak i latem panują tutaj umiarkowane temperatury. Z pewnością spełni to oczekiwania tych, którzy chcą uniknąć męczących upałów.

WIĘCEJ »

Transport na Santorini

Santorini jest jedną z najpopularniejszych letnich destynacji w Grecji. Ta niewielka, wulkaniczna wyspa pełna jest interesujących zabytków, miejscowości i innych urokliwych zakamarków oraz rajskich plaż.

WIĘCEJ »

Jedzenie na Santorini

Spożywając tradycyjne potrawy z Santorini możemy przekonać się, że dania wegańskie oraz wegetariańskie mogą być przepyszne. Mieszkańcy wyspy latami żyli z tego, co przynosiła im wulkaniczna ziemia. Jest to bardzo zdrowa kuchnia, która zachwyca oryginalnymi smakami oraz aromatami uzyskiwanymi przy pomocy najróżniejszych ziół.

WIĘCEJ »

Lokalne produkty na Santorini

Santorini to bajkowa, grecka wyspa leżąca w archipelagu Cyklad. Korzystając z jej uroków podczas urlopu, warto spróbować lokalnych skarbów, które od setek lat zaspokajają podniebienia jej mieszkańców.

WIĘCEJ »
Poznaj santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.