Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Plaża Caldera

Plaża Kaldera
Grecka nazwa: Παραλία Καλντέρα / Paralía Kalntéra
Współrzędne:  36°21’39.56″N, 25°24’9.90″E
Nasza ocena: Wybór redakcji

Plaża Caldera na Santorini to plaża niezapomnianych widoków i niezmierzonych głębin. Można stąd obserwować zalaną wodą santoryńską kalderę, od której wywodzi się sama nazwa plaży.

 

Środowisko naturalne

Wielu przyjezdnych uważa tę zatokę za najlepsze miejsce do nurkowania, ze względu na dużą widoczność i imponującą głębokość. Czysta woda to bez wątpienia ogromny atut Caldera Beach. Wielbiciele snorkelingu powinni odwiedzić to miejsce, bowiem obserwacja tutejszego życia podwodnego to prawdziwa frajda. Przy plaży rosną drzewka dające upragniony cień w ciągu dnia. Wybrzeże pokryte jest mieszanką czarnego, wulkanicznego piasku, żwiru i skał. Te ostatnie znajdują się też pod wodą, dlatego polecamy używanie butów do pływania, by móc komfortowo wypoczywać.

Okolica

W pobliżu mieści się punkt widokowy z ogólnodostępnym parkingiem i restauracją o wiele mówiącej nazwie – Panorama. Krajobrazy, jakie podziwiać można w tej okolicy, są jednymi z najpiękniejszych na Santorini. Roztacza się stąd wszakże widok na zachodnią ścianę wyspy. Jej klifowe wybrzeża i lazurowa woda prezentują się doskonale.

Udogodnienia

Plaża jest bardzo urokliwa i odrobinę dzika. Znajdziemy tu dosłownie kilka leżaków i parasoli do wynajęcia. To miejsce utrzymane w zupełnie innym, mało turystycznym klimacie. Warto zabrać ze sobą koce, ręczniki plażowe lub składane krzesełka i zostać tu dłużej, by podziwiać jak słońce znika za horyzontem, kolorując niebo intensywnymi odcieniami oranżu.

 

Dojazd

To jedna z niewielu plaż w tej części wyspy, do której dojazd nie sprawia większych problemów. Droga jest względnie prosta i dobra jakościowo (betonowa).

Tuż przy niedużym, bezpłatnym parkingu mieści się wysoko oceniana przez turystów restauracja Remezzo. Można tu zjeść greckie specjały z prawdziwego zdarzenia.

Ciekawostki

Kaldera, od której pochodzi nazwa plaży, jest ogromnym wgłębieniem terenu, które powstaje wskutek erupcji wulkanu.
Jedną z większych kalder na świecie jest właśnie ta Santoryńska. Jej średnica to bagatela 10 km, a w najgłębszych miejscach osiąga nawet 350 metrów.


Lokalizacja plaży Caldera Beach na mapie:


Plaża Caldera Beach na Street View:

Plaża Caldera
- galeria zdjęć
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.