Poznaj
unikalne piękno
wyspy Santorini!

Plaża Vourvoulos

Widok na plażę Vourvoulos

Informacje ogólne

Na wschodnim wybrzeżu, na południe od plaży Xiropigado, nieopodal małego portu Vourvoulou mieści się plaża dość popularna, acz mało zatłoczona w porównaniu do pozostałych plaż wyspy – Paralia Vourvoulos.

Czym charakteryzuje się plaża Vourvoulos na Santorini?

Wskutek procesu erozji otaczające plażę skały uformowały się w fantazyjne, różnorodne kształty. Wiele z nich skrywa groty. Powierzchnię terenu pokrywa słynny wulkaniczny piasek w charakterystycznie ciemnym odcieniu zmieszany ze żwirem i większymi kamykami. Podobnie wygląda dno, z tą różnicą, że można się tu natknąć na jeżowce oraz ostre pokruszone skały, które w skutek działań wiatru i wody odłamały się i stoczyły do morza. Prócz kremu z filtrem UV obowiązkowym atrybutem każdego przybywającego na Santorini turysty powinny być buty do pływania! Od parkingu plażę oddziela niski murek i szereg drzew, które dają odrobinę upragnionego cienia w upalne letnie dni. Niespokojny wiatr podburza turkusowe morze, przez co fale bywają tutaj naprawdę silne i nieprzewidywalne.

Udogodnienia

Paralia Vourvoulos graniczy z małym, uroczym w swej prostocie portem. W pobliżu można zjeść typowo greckie jedzenie, skorzystać z wifi restauracji oraz wypożyczyć leżaki i parasole. Warto w tym miejscu docenić obecność lamp ulicznych i koszy na śmieci. W pobliżu mieszą się pensjonaty i hotele przyciągające podróżnych, którzy przybyli na wyspę celem odpoczynku od zgiełku miasta.

Dojazd

Dobrej jakości, utwardzona droga bez zbędnych serpentyn prowadzi pod samą plażę, gdzie znajduje się parking do użytku plażowiczów i klientów greckiej tawerny. Trasa ze stolicy administracyjnej wyspy- Firy zajmuje około 15 minut, a odległość od lotniska to jedynie 7 km. Dojazd tutaj nie sprawia problemów, jednakże konieczne jest posiadanie wynajętego samochodu lub zamówienie transferu.

Plaża Vourvoulos
- galeria zdjęć
Poznaj Santorini

Odkryj wyjątkowe piękno, fascynującą historię, słoneczne plaże i niesamowite atrakcje, które każdego roku przyciągają na Santorini miliony turystów z całego świata.